Wojtek Walicki – Pracownia rzeźby i metaloplastyki

Wszystkie prace wykonuję ręcznie z podstawowych materiałów takich jak blacha czy pręty stalowe. Młotki, kowadło, palenisko kowalskie, nożyce, palniki, szlifierki i spawarki to narzędzia, których używam. Większość prac zabezpieczana jest w sposób tradycyjny woskiem lub palonym olejem lnianym albo nie jest pokryta środkami konserwującymi, przez co z czasem tlenki naturalnie je kolorują.
Odwołania do twórców końca XIX i XX wieku czasem pojawiają się w moich pracach. Moi ulubieni to Antonio Gaudi, Gustav Klimt, Alexander Calder, Joan Miro, Salvador Dali, Alberto Giacometti, Amadeo Modigliani i Friedensreich Hundertwasser.Lubię kute meble do domu i ogrodu, lampy, zegary, bramy i przedmioty, których głównym zadaniem jest cieszenie oka.

Z podróży po plażach Polski i Oceanów przywożę znalezione tam, przetworzone przez słoną wodę kawałki drewna. Suszę je, czyszczę, czasem podkreślam formę, olejem lub woskiem wydobywam fakturę i konserwuję. Używam wyłącznie drewna, które spędziło lata w wodzie. Wspólne dzieło Lasu, Morza lub Oceanu i moje.

Pracuję w środku lasu, na skraju wsi Supienie, koło Filipowa na Suwalszczyźnie. Zapraszam do pracowni i na zieloną herbatę z imbirem po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Wojtek Walicki